top of page

*
ממואר

סדנה חד פעמית, תאריך יפורסם בקרוב 

החיים שלנו מלאים זיכרונות, עבר, סיפורים שאנחנו רוצות לשמר, לאסוף למילים ולהפוך למעיין חיים. בסדנה זו נכיר את סוגת הממואר, נקרא טקסטים יפיפים בנושא, נשאל על מה היינו רוצות לספר ואיך. ולמה. וכמובן נכתוב.

 

"שתיים לפנות בוקר. אין לי מושג מדוע אני מקלידה ...הייתי בת חמש עשרה כשראיתי אותו, בסוף השבוע אקרא לו כשהוא יחלוף ליד הקפה שלי ואז ארגיש פעמונים בכל הגוף. זה האיש שיציל אותי. חשבתי. רציתי. לא פחות."
שלומית אפפל, קטע קצר מממואר- פרידה מאהוב.

 

הסדנה תתקיים ביום שישי ה21.1.22, בסטודיו שלי בעין כרם. בין השעות
10:00-14:00. נקיים הפסקה לארוחת בוקר שיתופית קלה. עד 12 משתתפות.

להרשמה ופרטים נוספים במייל, תחת השם סדנת ממואר.

Feather 1

להזמנה ויצירת קשר

**
לב היצירה

סדנת העמקה שבועית שמתקיימת כבר ארבע שנים

בסדנה זו אנחנו עוסקים בפיתוח קריאה מעמיקה ורגישה לטקסטים ושכלול המבע הכתוב בשירה ובפרוזה. כל משתתפ.ת מתקדם בקצב האישי שלו.ה.

 

לכל מפגש אני מציעה תרגיל כתיבה שמגרה שריר אחר במעשה היכולת הכתיבה. המרחב הבטוח מאפשר מגוון קולות, צורות וסגנונות של ביטוי והבעה. 


הסדנה פתוחה למצטרפים ומצטרפות חדשים. ימי ב', אחת לשבוע, בשעות 17.00-20.00 . מנהל קהילתי פיליפ לאון, קרית יובל. 

להזמנה ויצירת קשר

Bird

***
זהות

סדנת כתיבה העוסקת בשאלה הענקית "מהי זהות?" 

בכל מפגש אנחנו נפגשות עם היבט אחר של הזהות האנושית המורכבת מאינסוף כיוונים, מבעים וחוויות- מגדר, קשר הורים, מעמד כלכלי, דימוי גוף, גיל, רוחניות, שפה, רקע תרבותי, ילדות, אימהות, נשיות, אמונה, ועוד. הזהות כמו כספית, חמקמקה, מסתורית ונעלמת. כמה שנתפוס בה היא תחמוק.

הסדנה נמשכת שנה. אחת לשבוע או שבועיים ועלתה בסטודיו שלי בעין כרם, ובמתנ"ס גבעת משואה במסגרת מועדון הגיל השלישי. 

להזמנה ויצירת קשר

Colorful Bird

****
כותבות

סדנת כתיבה המבוססת על טקסטים של משוררות, סופרות והוגות  מהספרות העולמית

נפגוש את הקול הנשי, העברי והמתורגם לעברית. נחקור ונשאל על העולם הפנימי של כל יוצרת, הנושאים, התמות, מהלך, האם מצטברת אמירה ? האם היא ביקורתית, מפויסת, התפתחות בסגנון ועוד. נבחן האם הגות פמיניסטית, רוחנית נובעת מהזהות הנשית. נכתוב בהשראת הטקסטים.

 

בכל מפגש משתתפת אחת או שתים יקבלו משוב מעמיק. נתרגל עריכה בזוגות.

המפגשים אחת לשבועיים בימי ב' בין השעות 10-12.15, בסטודיו שלי בעין כרם. נותרו שני מקומות פנויים.

להזמנה ויצירת קשר

*****
סיפור וביטוי

סדנת כתיבה יוצרת

זו השנה השישית שאני מנחה במרכז המופלא של אלווין לגימלאים המתמודדים עם מוגבלות שכלית. בסדנה זו אני קוראת סיפור בדרך כלל מלווה בציורים, אנחנו משוחחים על שאלות שעולות מתוך הסיפור שקראנו  ומשם אני כותבת עבור המשתתפים את הזיכרונות, החוויות והתמודדות שלהם ביחס לסיפור שקראנו.

 

בכל מפגש אני משלבת תנועה או מדיטציה, מוסיקה ושירים. אני משתדלת לתת לכל משתתפ.ת את אפשרות הביטוי המתאימה לו.ה בשיח, בתנועה, בקשב, בנשימה או מוסיקה. 

הסדנה פתוחה לגימלאי אלווין בלבד. קרית יובל. קבוצה סגורה. ימי א' 10.00-11.30 בבוקר.

להזמנה ויצירת קשר

******
חוטים וקשרים

 סדנת כתיבה שבועית בגימלאזום של עיריית ירושלים

סדנה זו הצעירה מכל הסדנאות שלי, היא החלה עם פרוץ הקורונה. זהו מיזם נדיב ומרגש של עיריית ירושלים לתושבי העיר בני הגיל השלישי. סדנה זו איננה מוגבלת במספר המשתתפות, רובן נשים. בסדנה עשרות משתתפות שאת רובן לא פגשתי מעולם מעבר למסך.

 

במפגש מתרחש קסם מופלא של אהבת המילה הכתובה, המבט שלנו מתמקד בחוט ובקשר של היוצר.ת אל העולם. האם הוא הדוק, קצר, רפוי או ארוך, לאן מופנה הטקסט ובאיזה אופן. בסדנה זו אנחנו מתרגלות בתרגילי כתיבה קצרים את המבע האישי והאומנותי של המשתתפות. 

בימים אלה הסדנה פועלת באופן פרטי ובתשלום. בזום. ימי ה' 9.30-11.30. הסדנה פתוחה למצטרפות חדשות על ידי יצירת קשר איתי.

להזמנה ויצירת קשר

*******
סדנת כתיבה בהזמנה אישית

בסטודיו

הזמנת סדנת כתיבה בנושא מיוחד- יום נישואין, חברות, צמיחה והתעצמות, גיבוש צוות, קידום בעבודה, נשיות, גיל (יום הולדת) ועוד.

 

נקרא ביחד שיר וממנו נצא לכתיבה . 

מתאים לקבוצות עד 12 איש. כ 50 דקות.

להזמנה ויצירת קשר

המלצות על סדנאות

"זמן של השראה, של שירה נפלאה. לו נפשי מחכה בשקיקה. עת הסדנה הגיעה, בהנחייתה של אפרת לוין.
משוררת מוכשרת ומנחה נהדרת. יש ביכולתה לתת לכל אחד את הבמה מבלי לגרוע מאף משתתף.
אפרת מאוד אדיבה ומשרה רוגע. קצרה היריעה מלתאר חשיבות הסדנה עבורי
."

כפיר כהן

סדנת "לב היצירה"

"בחוכמתך ובידע  הרב שלך בדרכך הנעימה והמכילה נבנתה קבוצה של מתמידות נלהבות שהן מרחיבות אופקים וגם חוויה חברתית דרך הדיאלוגים  ההקשבה והפתיחות . המשוב האמפתי והמשקף  שלך לכתיבה שלנו, לרעיונות שלנו כולם מצמחים ומעצימים את הקבוצה. אני כמנחת קבוצות מורים נהנית מרמת התכנים ,מהמגוון ומהתהליך כולו.."

ציפי פרס

סדנת "חוטים וקשרים"

"שעה וחצי מהנות, מאתגרות מחשבתית, פותחות את הלב והמחשבות, מסקרנות, מפתיעות,  יצירתיות, חברתיות, אני כבר מחכה לשבוע הבא- למפגש הבא. אפרת בן יהודה לוין מביאה איתה להנחיה את האני הכן שלה, היצירתיות, הצניעות, השלווה, הנוכחות המלאה ומאפשרת לכל אחת מחברות הקבוצה מקום משלה ללא תחרותיות וללא שיפוטיות אך עם העצמה וביקורת בונה.  שילוב האישיות המיוחדת של אפרת יחד עם היצירתיות הנהדרת גורמת לחיבור מיוחד, מכבד ואוהב בין חברות הקבוצה ולהרגשה של בית נעים לצמוח ולהתפתח ממנו. "

דפנה נווה

סדנת "כותבות"

"אני משתתפת בסדנת כתיבה עם אפרת המנחה הנעימה והאהובה, מעודדת ומעוררת השראה
נושאת אותנו למחוזות השירה, חושפת מיגוון יצירות ובזכותה יצירות נוצרות.
"

סימה טובי

סדנת "חוטים וקשרים", גילמאזום

"ממליצה בחום רב על סדנת הכתיבה של אפרת.  סדנא המשלבת מקצועיות ועושר בלתי רגיל יחד עם רגישות אנושית נדירה. יש בסדנא אווירה קסומה של חיבור ומרחב בטוח המאפשר את פתיחות הלב ונביעה מבורכת של יצירה.
סדנת הכתיבה היא המתנה הטובה ביותר שנתתי לעצמי בשנה האחרונה. נפתחו  לי אוצרות של ריפוי עמוק  ויצירתיות. תודה רבה!!!

."

איריס אליישיב

סדנת "זהות"

"הסדנה בנושא זהות מהדהדת בי כל השבוע. כל מפגש שופך אור על היבט אחר של זהות, ולאחר הבעת פירוש אישי של כל משתתף  לשיר שנבחר בבחירה משובחת ע"י אפרת, אנו מוזמנים לכתוב מספר שורות על אותו היבט, אך הפעם בהקשר אלינו. ולסיום, המשוב של אפרת הוא חוויה עמוקה, מכבדת ומעוררת השראה.  מרתק כבר אמרתי? ממליצה בחום!" 

נעמי שפרינגר

סדנת "זהות"

"נהנית מאוד ולא מוותרת על אף שיעור . אפרת מעוררת בנו סקרנות רבה ומאפשרת לנו כר נרחב להבעה. בקריאת הטקסטים ובתרגילי הכתיבה נרקמת יריעה רחבה של חוטים ארוכים וקצרים .צבעוניים או בעל צבע אחיד ,עבים ודקים רופפים או חזקים קשים או רכים וכו'. בחלוף שעתיים מסתיים השיעור עם טעם של עוד .תודה לאפרת על ההנחייה המהנה והמופלאה . זכינו בך, תבורכי  בכתיבה מפרי ידך, אישיותך הרגישה והעשירה. "

מטילדה חנוני

סדנת "חוטים וקשרים", גילמאזום

"אני משתתפת קבועה. זו סדנא עם קסם מיוחד. החברות והחברים מגיעים מכל קצות העיר ומחוצה לה. מהלך הפגישה מנוהל באווירה נעימה ולא מלחיצה. אני רוכשת ולומדת כלים לכתיבה בשפה רהוטה, עם כתיבה מהודקת. נחשפת לסגנונות כתיבה שונים. הסדנה משרה עלי חדווה. הקבוצה מגיעה להישגים מרשימים. יש שמחת היצירה. אפרת המנחה נותנת את הטון. משמשת דוגמא אישית."

יהודית זלטין

סדנת "לב היצירה"

"הסדנא מעניקה לי מקום בו אני מרגיש בטוח ושקט, מקום לביטוי עצמי, חברי הקבוצה הם משפחה שנייה כישרונית מאוד מהם לומדים המון, מקום לחברות, כנות ואמת.
אפרת כמנחה היא פשוט נהדרת. מנהלת את הקבוצה בקלות רבה, מעניקה משוב אמיתי וכן על הדברים שמביאים החברים ומתייחסת לכל אחד ואחד באופן שווה. התכנים והמשימות מעניינים מאוד ונוגעים בנושאים מגוונים. ממליץ בחום.
.."

עידן אבינזר

סדנת "לב היצירה"

"לבחון קשרים-חוטים, בחיים. להתבונן החוצה ופנימה, לקבל בהירות מחשבה. לחבר לב וראש ולבחור
מילים קולעות. מדייקות. כן-זוהי סדנת הכתיבה הנפלאה-בהנחייתך אפרת יקירה. בסבלנות, הקשבה,
הכלה,פירגון וחיזוק- את מובילה אותי למחוזות הכתיבה ועל כך-תודה רבה💜"

יעל דיין

סדנת "חוטים וקשרים", גילמאזום

"אפרת בן יהודה לוין עובדת (מאז שנת 2014) במרכז לגמלאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. הגמלאים עם ירידה מתמשכת בתפקודים הפיזיים והקוגניטיביים בשל גילם המתקדם, ולעבודה עימם נדרשת סבלנות רבה.
אפרת עם אישיות רגועה ונעימה, ועבודתה מאופיינת בסבלנות ורגישות, הכלה, נתינה ומסירות רבה. באמצעות סיפור, שיר ותנועה אפרת מאפשרת לגמלאים לגעת בסוגיות שונות הקשורות בחיי היום יום, בסיפור חייהם ואף בנושאים מורכבים כמו מוות במשפחה.
אפרת מאד משמעותית לגמלאים והם מחכים בציפייה ובשמחה לכל מפגש.

"

ברי זכאי 
מנהלת מרכז וינברג, מרכז יום לגימלאים בעלי מוגבלות שכלית

סדנאות כתיבה

ورشات

הזהות-המזרחית-שלי_edited_edited.jpg

סדנאות הכתיבה שאני מנחה הן סדנאות שנוצרו על פי האני מאמין האישי שלי. בסדנה כזו הייתי רוצה להשתתף.

 

אני ניזונה מערכים בודהיסטים, חסידיים והומניים. אני מאמינה במקום ונראות לכל אחת ואחד מהמשתתפות.ים, מניעת תחרות, שיפוטיות, או יצירת כוכבים. אני נותנת תשומת לב מיוחדת לעידוד החוזקות האישיות, ביקורת בונה, יצירת מקום בטוח מולי ומול הקבוצה מה שמאפשר פריצה של יצירתיות וכוחות, חידוד המבט החוקר כלפי הטקסט במופעיו הצורניים, באמצעים האומנותיים והתוכניים, עידוד ופיתוח הקול והמבע האישי. הסדנאות מעוררות השראה והיצירתיות, מחזקות את השמחה והאמונה בעצמנו.
 

ניתן להזמין סדנאות פרטיות קצרות טווח או ארוכות למסגרות שונות.

סדנת כתיבה
bottom of page